Ana içeriğe atla

Bundle ID nedir?


Bundle ID,  Apple markasının iOS işletim sistemi için oluşturulan bir uygulamayı diğer uygulamalardan ayıran benzersiz bir kimlik adıdır.. Uygulama içinde ve uygulamanın yayınlandığı mağazanın url adresinde yer alır. Bundle ID, Android’in Paket Kimliği ile tamamen aynı şeydir. Adları farklı diyebiliriz.
Bundle ID diğer uygulamalardan farklı olmalı, com ile başlamalı ve uygulamayı tanıtan bir yapıda kurulmalı, örneğin, mobiluygulaman’ın demo uygulamasının paket kimliği şu şekilde olabilir:
Doğru Bundle IDcom.mobiluygulaman.demo.uygulama
Yanlış Bundle IDmobiluygulaman.com.uygulama.demo.indir.full

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Gizlilik Politikası (Privacy Policy)

Mobiluygulaman internet adresini, mobil uygulamalarını ve bu adrese bağlı diğer alt domainleri (alan adlarını) üye olarak yada olmayarak kullanan, gezen her ziyaretçi/kullanıcı, aşağıda yazan bilgileri okuduğunu ve bildiğini/anladığını peşinen kabul etmiş sayılır: -Sitemiz ziyaretçi bilgileri kesinlikle 3.şahıslarla paylaşılmamaktadır, her türlü kişisel bilgi Mobiluygulaman ve ziyaretçi/müşteri arasında kalmaktadır. -Ziyaretçilerimizden istediğimiz kayıt bilgileri tamamen üyelik için ve sistemin çalışması için gerekli bilgilerdir, 3.şahıslara verilmesi söz konusu değildir. -Kullanıcılardan alınan iletişim bilgilerine zaman zaman: bilgi, iletişim yada istek e-postaları atılabilir, teyit ve bilgi için numaralar aranabilir. -Uygulamaları ve siteleri kullanan kullanıcıların, cihaz ve uygulamala gibi teknik bilgileri, güvenlik, analiz ve istatistik amacı kayıt altına alınabilir -Oluşturulan uygulamaların Android Google Play ve iOS App Store uygulama mağazalarında yayınlaması için bize hesa…

Mobiluygulaman nedir?

Hiç bir kodlama bilmeden, programlama bilgisi gerekmeden sadece bir kaç adımda Android ve iOS tabanlı telefonlar, tabletler için mobil uygulama (app, aplikasyon) yapmanıza olanak verir. Sitemiz üzerinden yapacağınız uygulamayı Android ve iOS mağazalarında yayınlayarak kendinize bir kitle edinebilir, uygulamaya ekleyeceğiniz reklamlar üzerinden para kazanabilirsiniz. Evet, mobiluygulaman.com size uygulamanıza (app’inize) kendi reklam kodlarınızı otomatik olarak eklemenizi sağlar. Böylece uygulamalarınızı kullanan kişilerin yardımıyla para kazanabilirsiniz.
FİYATLARIMIZA GÜVENİYORUZ! Mobil uygulama yapabilmeniz için biz herşeyi düşündük. Fiyatlarımızı da buna göre belirledik. Dünayda ki benzerlerimizin aksine bizim için paranın çok da bir önemi yok. Önemli olan hizmet ve uygulamalarımızın kalitesi. Bu nedenle mobil uygulama oluşturmak için gereken maliyetleri en aza indirgedik. Böylece internet aleminde yer alan bir çok siteden çok daha uygun fiyatlara mobil uygulama geliştirme imkanı su…